Greenwell 2/0
  saatis: dim
01/03/2012 14:24:26
AndriPro:06/03/2012 08:29:30
Dim , nu tõ dajoosh!

Andri.
kivikas:06/03/2012 09:08:09
APPLODISMENTY!!! Väga timm, et viitsid kah jamada... 5+
Kuigi ka minu treenimata silm leiab siin üht-teist , mis harjutamist veel tahab aga üldjoontes on ikkagi superluks. ja noh pildistamine.... sellise ilu ülesvõtmiseks tuleks kasutada ikka statiivi ja aegvõtet (et nupu vajutamisega ära ei väriseks nagu konkreetne pilt) aga noh, see, et pildid üleval on juba maani kummardust väärt!
AndriPro:06/03/2012 11:02:57
Selle Dima poolt üles riputatud putukajoru katsuks rahvale lahti seletada.
Need on siis klassikalised lõheputukad. Nüüdsel ajal on hakatud nimetama ka angloklassikaks , kuna ühte jagu soome putukaid nimetatakse juba julgelt soome klassikaks.Nt. Sergei on sidunud soome klassikast Teno 1-12 sarja.Seda klassikalist lõheputukat võib kalastamisel julgelt kasutada (meie oludes küll lõhepüügil) . Ja nendel klassikalistel lõheputukatel on kasutamisel täpselt samasugused soovitused ilma ja muude olude kohta , nagu kõikidel teistel putukatel..Samuti on neil soovitused suuruse kohta , st. mis vete kõrgusega ühte või teist putukat kasutada. . Siin Dima seotud reas on ka Mar Lodge , selle kohta öeldakse , et mida suurem putukas , seda suurema kala saad.
Jätkaks veel....... (ehk Dima ise)
dim:06/03/2012 12:12:37
Rõõm kuulda, et teile meeldisid minu teosed. :)
Jah Allan, raami panekuks nemad eriti ei sobi, peab rohkem vaeva nägema ja kvaliteetsemad materjalid hankima, aga lõhe püüdmiseks lähevad küll. Ja tuleb veel palju õppida :)

Pildistamisega on nagu on. Ma teen pilte aegvõttega, aga ilma statiivita, fotokas on aluse peal, mis on tehtud DVDest ja putukakarpidest :) Hea pildi jaoks oleks vaja peegelkaamerat millel on pult ja loomulikult head statiivi. Manuaal fookus oleks ka abiks :) Seebikaga ei ole nii lihtne, vahest fookus paneb mööda, või nuppule vajutades ma liigutan kaamerat ja jälle mööda :( Liiga palju aega ei taha ka raisata. Ehk tulevikus, kunagi võtan hea peegli.

Enda kogemus ja sõprade tagasiside näitasid, et eelmine hooaeg töötasid hästi Jock Scott, Red Sandy ja Black Ranger(ja tema variandid). Sellel hooajal eksperimendid jätkavad.
kivikas:06/03/2012 18:25:27
dim- üks küsimus veel-sa ikka makrovõttega pildistad? sellega lähedalt parem fokuseerimine.
dim:07/03/2012 09:32:51
Allan, jah, ma kasutan macro reziimi. Kõige parem oleks teha hea macro objektiiviga ja kasutada Focus Stacking (Focus Bracketing) tehnikat. Siis oleks iga putuka karv väga terav. :) Aga seda ma proovin kunagi tulevikus... Üks näide: http://www.wonderfulphotos.com/articles/macro/focus_stacking/images/yellow-droplets.jpg
kasutaja: 
salasõna: 
Kommenteerimiseks logi sisse !