AVALEHTKALASTUSVARUSTUSGALERIIPUTUKADFOORUM
 
kasutaja 
salasõna 
 
Ãœritused
Artiklid
Reisikirjad
Videod
Lendõnge A&O
Sissejuhatus
Lendõnge seadmine püügikorda
Kala toidulaud
Putukad
Kalamaimud
Muud söödad
Heitetehnika
Kust otsida kala ?
Elusputukate jäljendamine
Kala haakimine ja väsitamine
Kalamehe eetika
Püügikalad
Ohutuks õngitsemiseks
Tehisputukate valmistamine
Jõed ja kalad
Viited
Püüa ja Vabasta
Flyfishing.ee
  

Muud söödad


KOORIKLOOMAD

Lendőngitsejad on valmistanud merepüügiks mitmeid kunstsöötasid, jäljendamaks krevette, krabisid ja teisi koorikloomi. Magedas vees kasutatakse vähikeste ning kirpvähkide imitatsioone. Enamus koorikloomi vőtavad ümbritseva keskkonnaga sarnase tooni. Otsige taimestikust kirpvähke, kivide ümbrusest aga koorikloomi ja vähke. Arvestage nende suuruse ja kujuga sööda valikul. Liigutage sööta lühikeste nőksudega, et jääks mulje pőgenevast saagist.

USSID JA KAANID


Nii ussid kui kaanid elutsevad harilikult vaikse vooluga veekogudes. Kaanidele ja ussikestele on iseloomulik "lainekujuline" liikumine. Sellist liikumist tuleks jäljendada ka söödaga. Ussikeste ja kaanide jäljendamiseks kasutatakse pehmet karva ja sulgi.

IMETAJAD

Röövkalad ründavad ka juhuslikult vette kukkunud hiiri ning teisi pisiimetajaid. Vetthülgavast hirvekarvast valmistatud hiirte imitatsioonid on abiks öisel forellipüügil, kui toitumas on suured kalad. Heitke tugeva lipsu külge seotud sööt vastaskalda alla ja üritage vedada seda nii, et jääks mulje vees rabelevast loomakesest.

MEELDETULETUSEKS:

1. Kalad toituvad ka teistest kaladest, kaasaarvatud nende endi noorjärgud. Röövkalad ründavad rikkalikku, pőgenevat vői vigastatud saaki, kelle tabamine ei nőua suurt energiakulu.

2. Et valida kunstputukat, mis jäljendaks vőimalikult täpselt looduslikku sööta, uurige kalade toidulauda ning koguge näidiseid. Vőrrelge nende suurust, kuju ja värvi oma kunstputukatega ning mängitage sööta elavana.

3. Ärritavad söödad ei jäljenda ühtegi elusolendit, kuid vőivad osutuda mőnikord väga edukaks. Tundmatu sööt ahvatleb kala rünnakule.