AVALEHTKALASTUSVARUSTUSGALERIIPUTUKADFOORUM
 
kasutaja 
salasõna 
 
Ãœritused
Artiklid
Reisikirjad
Videod
Lendõnge A&O
Sissejuhatus
Lendõnge seadmine püügikorda
Kala toidulaud
Heitetehnika
Heide
Neljaosaline heide
Lahendused
Kahe punkti juhtimine
Kuivatusheide
Nööri "tulistamine"
Rullheide
Harjutused
Kust otsida kala ?
Elusputukate jäljendamine
Kala haakimine ja väsitamine
Kalamehe eetika
Püügikalad
Ohutuks õngitsemiseks
Tehisputukate valmistamine
Jõed ja kalad
Viited
Püüa ja Vabasta
Flyfishing.ee
  

Lahendused


Kui nöör kukub hunnikusse teie ette vői taha, siis arvatavasti heidate randmega. Üritage hoida rannet sirgelt, fikseerituna. Mőned algajad kasutavad selle vea ärahoidmiseks isoleerpaela vői rihma. Lihtsaim lahendus selle vältimiseks on pista käepideme ots varrukasse. Kui olete heite omandanud, vőite heidet pisut korrigeerida kerge randmeliigutusega, kuid esialgu hoidke siiski rannet liikumatult.

Et mőista, kus ritva peale heidet peatada, vőib ette kujutada, et seistakse suure kella kőrval. Nägu jääb number 9 poole ja pea kohale number 12. Käsivars kiirendab kuni kella kaheteistkümneni ja peatub, kui riva ots on jőudnud ühe peale. Paus. Heide ette peatub, kui pöial on suunatud kella 10 peale. Paus.

Lühikeste heidete ajal on liigutused lühemad, pikkade heidete jaoks on vaja pikemaid heiteliigutusi. Esialgu keskenduge 9 meetri pikkuse nööri heitmisele.
Kui kuulete, et ritv vihiseb heitmise ajal, siis rakendate ilmselt liiga suurt jőudu. Lődvestuge ja pidage meeles: heite sooritamiseks vajate vaid kahte lühikest kiirenevat liigutust; üks sirgjoones tagasi, koos äkilise peatamisega, teine sirgjoones ette, äkkpeatus.

Kui nöör teeb plaksusid nagu piits, siis arvatavasti alustate heidet ette liiga vara - pidage pisut pikemat pausi. Kui olete teinud heite taha, sosistage "jőeforell" ja alles siis alustage heidet ette ;-)

Kui nöör napsab teie seljataga rohtu, peaks alustama heidet ette varem. Üritage heita nööri rohkem seljataha - üles, kui lihtsalt taha.
Vältimaks varajast heite alustamist on soovitav harjutada pőhiheidet: heide taha - PAUS, heide ette - PAUS.