AVALEHTKALASTUSVARUSTUSGALERIIPUTUKADFOORUM
 
kasutaja 
salasõna 
 
Ãœritused
Artiklid
Reisikirjad
Videod
Lendõnge A&O
Sissejuhatus
Lendõnge seadmine püügikorda
Kala toidulaud
Heitetehnika
Heide
Neljaosaline heide
Lahendused
Kahe punkti juhtimine
Kuivatusheide
Nööri "tulistamine"
Rullheide
Harjutused
Kust otsida kala ?
Elusputukate jäljendamine
Kala haakimine ja väsitamine
Kalamehe eetika
Püügikalad
Ohutuks õngitsemiseks
Tehisputukate valmistamine
Jõed ja kalad
Viited
Püüa ja Vabasta
Flyfishing.ee
  

Nööri "tulistamine"


Nööri "tulistamine" sarnaneb mőneti spinningupüügile. Ridvaga ettepoole vibutades antakse järgi heitenööri ning inertsjőud tőmbab selle tipurőngast välja. Kui spinningu puhul peab olema enne heidet kogu nöör rullile keritud, vőib lendőngel see mitmeid meetreid tipurőngast väljas olla.

Heitenööri on suhteliselt lihtne "tulistada". Esmalt heitke tipurőngast välja neli ja pool meetrit heitenööri ning langetage siis ridvaots. Nööri hoidva käega tőmmake rullilt kuni 3 meetrit nööri välja (kolm pikka tőmmet). Laske nööril jalge ette langeda, kuid vältige sellele astumist. Nüüd vőtke vaba käega heitenöörist kinni ning tőmmake käsi koos nööriga püksinööbi juurde. Hoidke ridvatipp madalal.

Nüüd tőste koos heitega taha - PAUS, heide ette - PAUS. Samal ajal kui nöör lendab ette, vabastage nöör ja maasolev osa "tulistatakse" läbi rőngaste välja. Kui nöör sirgeneb, langetage ridvatipp nii, et nöör ja putukas langeksid pehmelt vette. Kasutage kahe punkti juhtimist, vőttes heitenööri ridvakäe sőrmede alla, surudes seda vastu käepidet.

Heitenööri sissevőtmisel on vőimalik jäljendada maimu, kaani, putukat vői teisi ujuvaid olevusi. Hoidke ridvatippu madalal ning tőmmake vaba käega, umbes 30 cm pikkuste tőmmetega nööri sisse. Hoides nööri ridvakäe nimetissőrme ja keskmise sőrme all vastu käepidet, vőttes sisse umbes 3 meetrit nööri. Laske nööril langeda oma jalgade ette.

Heite alustamiseks hoidke ridvatipp madalal, vőtke vaba käega nöör ridvakäe näppude alt välja ja tooge käsi, nöörist kinni hoides jällegi püksinööbi juurde.
Alustage tőstega, heide taha - PAUS, siis heide ette ning kui nöör lendab ettepoole, vabastage jällegi nöör, et maasolevat osa saaks läbi rőngaste välja "tulistada". Kui nöör sirgeneb őhus, laske ridva tipp vaikselt alla ning langetage nöör ja putukas vaikselt vette. Seejärel vőtke nöör jälle ridvakäe esimeste sőrmede alla ja suruge vastu käepidet.