AVALEHTKALASTUSVARUSTUSGALERIIPUTUKADFOORUM
 
kasutaja 
salasõna 
 
Ãœritused
Artiklid
Reisikirjad
Videod
Lendõnge A&O
Sissejuhatus
Lendõnge seadmine püügikorda
Kala toidulaud
Heitetehnika
Kust otsida kala ?
Elusputukate jäljendamine
Kala haakimine ja väsitamine
Pinnaputukad
Uppuvad putukad
Kala väsitamine
Kala vabastamine konksust
Kalamehe eetika
Püügikalad
Ohutuks õngitsemiseks
Tehisputukate valmistamine
Jõed ja kalad
Viited
Püüa ja Vabasta
Flyfishing.ee
  

Kala väsitamine


Eetiline őngitseja vőtab kala veest välja kiiresti, ilma teda täielikult kurnamata.
Haagitud kala vőitleb oma elu eest. Kala hüppab veest välja, teeb sööste, sukeldub ja väsitab end jőuetuks. Teie kohustus on ta kiiresti vabastada vői siis koheselt surmata.

Niipea kui olete kala haakinud, sööstab ta minema. Suruge heitenöör vastu käepidet, hoides seda keskmise sőrme all. Hoidke ritva pideva pinge all. Kui teil oli mingi osa nöörist rullilt mahatőmmatud, siis laske see kalal tipurőngast välja vedada vői kerige nöör esimesel vőimalusel rullile.
Et kala endale lähemale saada, tőstke ridvatippu ülespoole. Alustage kohe kerimist, kui hakkate ridvatippu uue tőmbe jaoks allapoole laskma. Seejärel tőstke uuesti ridvatippu.

Kui kala hüppab veest välja, vibutage ridvaga tema suunas. Kummarduge kiiresti ettepoole ja suunake ridvatipp kalale, et nööri hüppe ajal lődvaks lasta.
Kui kala veab nööri veetaimestikku vői rondi taha kinni, tasub natukene oodata. Mőnikord ujub kala sealt ise välja.
Kui püüate paadist ja haakima peaks ülisuur kala, kasutage kaaslase abi. Kui kala ujub paadi alt läbi, pistke ridvaots vette ja juhtige nöör paadi alt läbi. Olge eriti ettevaatlikud, et ritv ei puutuks vastu paati - see vőib lőppeda ridva murdumisega ja kala kaotusega.