AVALEHTKALASTUSVARUSTUSGALERIIPUTUKADFOORUM
 
kasutaja 
salasõna 
 
Ãœritused
Artiklid
Reisikirjad
Videod
Lendõnge A&O
Sissejuhatus
Lendõnge seadmine püügikorda
Kala toidulaud
Heitetehnika
Kust otsida kala ?
Elusputukate jäljendamine
Kala haakimine ja väsitamine
Pinnaputukad
Uppuvad putukad
Kala väsitamine
Kala vabastamine konksust
Kalamehe eetika
Püügikalad
Ohutuks õngitsemiseks
Tehisputukate valmistamine
Jõed ja kalad
Viited
Püüa ja Vabasta
Flyfishing.ee
  

Uppuvad putukad


Striimeriga vooluveekogudel püüdes haakub kala enamasti iseenesest.
Nümfiga (vastsega) püüdes on haakimine keerulisem. Paljud kalastajad "magavad" vőtu maha. Vőtuindikaator on suureks abiks, kuid sedagi tuleb tähelepanelikult jälgida. Kui indikaator nőksatab vői peatub, tuleb viivitamatult haakida.

Kuna veevool tekitab nöörile lőtke, tuleb haakida koheselt ja tugevalt. Ridvaots tuleb tősta üles ja pisut küljele, samal ajal teise käega heitenööri tőmmates. Kui kasutate järves vői meres uppuvat putukat, vőite tunda kala vőttu söödaga mängitamisel. Sageli ründab kala siis, kui nöör on lőtv. Kui hoiate ridvatippu
veepinna lähedal, vőite selle liikumise järgi märgata kala vőttu.

PLANEERI OMA LIIKUMIST

Forellil ja paljudel teistelgi kalaliikidel on lai nägemisväli, mis algab eest ja laieneb külgedele. Tahapoole jääb nägemisvälja "pime nurk". Isegi siis, kui asute täpselt kala taga, vőib ta tajuda teie kohalolekut küljejooneelundi abil. Kui vőimalik, püüdke sööt vette heita kaldalt ja püsige madalal.
Kui vetteminek on vältimatu, kahlake vőimalikult vaikselt. Enne heitmise alustamist seiske mőnda aega vaikselt, lastes kalal oma kohalolekuga harjuda.
Kui kala pőgeneb, ronige veest välja. Mőelge välja uus lähenemistee ja laske kalastuskohal "rahuneda". Kui kala on oma kohale tagasi tulnud, lähenege talle teisest suunast.