AVALEHTKALASTUSVARUSTUSGALERIIPUTUKADFOORUM
 
kasutaja 
salasõna 
 
Ãœritused
Artiklid
Reisikirjad
Videod
Lendõnge A&O
Sissejuhatus
Putukad
Koonusnöörid ja lipsud
Heitenöörid
Ridvad
Rullid
Riietus
Ergonoomika
Lisavarustus
Lendõnge seadmine püügikorda
Kala toidulaud
Heitetehnika
Kust otsida kala ?
Elusputukate jäljendamine
Kala haakimine ja väsitamine
Kalamehe eetika
Püügikalad
Ohutuks õngitsemiseks
Tehisputukate valmistamine
Jõed ja kalad
Viited
Püüa ja Vabasta
Flyfishing.ee
  

Ridvad


Lendőngitseja varustust iseloomustab täielik harmoonia - iga komponent on sobitatud ülejäänutega, alates liblikast ning lőpetades ridva ja rulliga. Ritvu toodetakse konkreetsele AFTMA(American Fly Tackle Manufacturers Assotiation) heitenööriklassile.

Ridvalt leiame tähistuseKlassid on jaotatud vahemikku 1 - 13, vastavalt püügikalale ja veekogule. Ridvalt (pidemepoolselt
otsalt) leiame tähistuse soovitatava heitenööri klassi, ridva pikkuse ja tegeliku kaalu kohta (harilikult untsides).

8 ˝- 9´ ritv sobib püügiks enamikes tingimustes.
Kui kalastatakse kitsastel, vősastunud kallastega ojadel, vajatakse üldiselt lühemat ritva. Samas triivkalastusel ja avatud veekogudel soovitatakse kasutada 9 jalast pikemat ritva.

Ridva jäikusTootjad vőivad viidata ka ridva jäikusele, kirjeldades seda märksőnadega "fast"- kiire, "moderate" vői "medium"- keskpaindega ning "slow" vői "parabolic"- aeglane, paraboolse paindega.

Kiiretoimelised ridvad on suhteliselt jäigad kogu oma pikkuses ja painduvad tipu lähedal. Sellised ridvad heidavad nööri küll kaugemale, kuid on algajale raske käsitseda. Keskpaindega ridvad painduvad rohkem, kompenseerides heitevigu ning on ka hőlpsamini käsitsetavad. Aeglased, paraboolpaindega ridvad painduvad peaaegu kogu pikkuses. Selline paine vőimaldab täpsemaid viskeid, kuid piirab heiteulatust.

Enamus ritvadest valmistatakse mitmejätkulistena, tehes transportimise mugavaks. Ridva kokkupanekul tuleb seada ridvarőngad ühele sirgele. Väike rőngas vői aas käepideme ees on konksuhoidja, mida on mugav kasutada ritva transportides. Konksuhoidjat ei maksa segi ajada ridvarőngastega - nööri sealt läbi ei veeta. Korkkäepideme lőpus on rullikinnitus, mis koosneb süvendist ning keermega fiksaatorist.

Enamik tootjatest valmistavad ridva käepideme täiskasvanu käemőődule. Kui kalastajal on väike käsi, vőib selline käepide osutuda ebamugavaks ja väsitada sőrmi. Valida tuleks juba poes käepide, mis istub pihus mugavalt. Kui sellist ei leita, annab käepidet peenemaks lihvida ka liivapaberiga.